Поштовани,

У складу са здравственим препорукама које установе примењују ради спречавања ширења инфекција, обраћамо се и путем сајта школе.

Активности које школа спроводи су део активности које се морају примењивати на свим местима.

Потребно је:

• Редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта, редовно пражњење корпи за отпатке.
  • Прање и дезинфиковање подова, врата, клупа.
  • Редовно снабдевање сапунима тоалета, учионица и трпезарија.

Школа користи своје ресурсе за ове мере, купљени су сапуни и дезинфекциона средства за све просторије, а помоћно особље је додатно ангажовано за сређивање просторија у објекту школе.

• Препорука је да се не додирују очи, уста и нос неопраним рукама.
  • Не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду.
  • Употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке.
  • Препорука родитељима и ученицима је да се одложе прославе и дружења.
  • Све манифестације и приредбе у затвореном простору које су планиране за више од 100 учесника се одлажу.
  • Такмичења и смотре ученика се не одлажу, већ је потребно да организатор примени упутство.
  • Екскурзије, настава у природи и друга путовања на територији Републике Србије, за сада, се не одлажу, треба поштовати препоруку у погледу окупљања (до 100 учесника) и одржавања хигијене.
  • Препорука је да се због безбедности ваше деце безбедности других, обратите надлежним здравственм институцијама уколико приметите било какве симптомекод деце који би могли да указују на присуство вируса. Телефони епидемиолошке службе за све информације су 0648945235 и 0112684566

Поштовани родитељи и ученици, молимо вас да се придржавате ових препорука.

• Часови одељењског старешине у свим разредима су посвећени одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација.
  • Ученички парламент организује активности и подстиче ученике на одржавање личне хигијене, праве се презентације.

Директор, Сања Ралић