2.4. 2020. год. се обелажавао "Светски дан дечје књиге" посвећен Хансу Кристијану Андерсену. Библиотекарка Анђелка Колбаси библиотечка секција су обележила овај дан кроз радионице са ученицима првог и трећег разреда. Први разреди су кроз групни рад направили плакате својих бајки. "ПЕПЕЉУГА" -I-1; "ЦРВЕНКАПА"-I-2; "РУЖНО ПАЧЕ" -I-3; "ПАЛЧИЦА"-I-4. Заједничким радом четири одељења настала је ауторска бајка ових ученика под називом "МАШТОГРАД". У  овој бајци су истакнуте све позитивне особине ликова. Четири бајке су спојене у једну. Ученици трећих разреда су нам дочарали лепоту народне бајке. Направили су сликовнице које су драматизацијом представили ученицима првог разреда. III - 1 је радио на бајци " У ЦАРА ТОЈАНА КОЗИЈЕ УШИ". III - 2 је представио бајку "ВИЛИНА ГОРА". Ово  наше дружење употпунила је презантација "НА КРИЛИМА МАШТЕ" које су ученице 5. разреда из библиотечке секције представиле трећем разреду.