Већ десет година у нашем граду невладина организација "Хумана - друштво за подршку детињству и младости" у сарадњи са две средње школе - Гимназијом "20. октобар" и Техничком школом "9. мај" реализује Програм интеркултуралне размене у оквиру пројекта "Мултипликација - живети толерантно". Најактивнији учесници базичног програма имају прилику да оду на интеркултуралну размену у Песталоци село и тамо обрађују теме као што су дискриминација, стереотипи, толеранција и сл. На крају размене они бирају тему о којој би желели да причају са својим вршњацима и за коју сматрају да је важно о њој причати у њиховом окружењу.

Ове године, Јелена, Тијана, Анђелка, Милош и Јелена су се одлучили за тему полне дискриминације коју реализују у виду једночасовне радионице.

У четвртак, 26. маја 2016, у нашој школи одржали су радионицу са ученицима осмог разреда. Кроз различите активности ученици наше школе су имали прилике да се упознају са темом полне дискриминације и стереотипа.