У згради бившег Комитета је 27.9.2017. одржана изложба Удружења проналазача, награђених радова ученика Техничке школе "9. мај", ОШ "Вук Караџић" и дечијих радова ОШ "Вук Караџић", из области екологије и очувања животне средине. Предавање и презентације из ове области су одржали еминентни стручњаци, професори и академици, као и ученици - проналазачи. Циљ ове манифестације и пројекта је развијање свести о очувању животне средине и о економичном искоришћавању и обнављању ресурса.

Наша школа је учествовала у овом пројекту и ученици секције из предмета техничког образовања и наставница Верица Петровић су приказали њихове радове, а ученици 4-1 су са учитељицом Светланом Лачански  се костимирали од отпадног материјала и изложили разне предмете од отпадног материјала, а које сада имају употребну вредност. Презентацијама су присуствовали и ученици изборног предмета- чувари природе са наставницом, Маријом Медаревић.