У фебруару 2003. у гостима нашој школи је била делегација из Украјине.

У марту 2004. године нас је посетила делегација из Словачке.

Наша школа је, заједно са још пет школа из наше земље, постала чланица Међународних школа мира 2003. године.

Међународне школе мира (PSI) је канадска непрофитна, добротворна организација, формирана 2001. године. Њен председник је Хети ван Гурп - дугогодишњи професор и директор, а од 1991. године и саветник за образовање за мир у Канади.

Мисија ове организације је да обезбеди подршку школама које су изразиле спремност да учествују у креирању и одржавању културе мира.

Први летњи камп под називом Пут ка миру који је одржан у августу 2003. године уз учешће 12 ученика из наших 6 пилот школа чланица ПСИ из Србије и 16 ученика из различитих делова Канаде такође из школа које су чланице ПСИ, претстављао је по општем мишљењу фантастичан успех. Због тога се предвиђени број учесника за други камп 2004. године повећао на 20 учесника из наше земље. Прошлог лета су опет ишла два ученика из наше школе. Показало се да је камп овај пут имао још већи успех...

У августу 2003. учесници летњег кампа били су: Горан Рујевић и Реља Радовић, а у августу 2004. Горан Рујевић и Оља Јовицки.