Шта је Еразмус+?

Еразмус+ је један од највећих програма ЕУ  који финансира пројекте мобилности и сарадње у области образовања, обука младих и спорта. Настао је 2014. године.

Општи циљ Програма је да, путем целоживотног учења, подржи образовни, професионални и лични развој појединаца у области образовања, обука, омладине и спорта.

Провођење времена у другој земљи са циљем учења, односно усавршавања и рада требало би да постане стандард, као и познавање два страна језика поред матерњег.

Структура програма

Сви пројекти у Еразмус+ програму, без обзира на то да ли припадају образовању, младима или спорту, деле се на три области, тзв. кључне активности (KА): KА1, KА2 и KА3.
Kључна активност 1 – Мобилност појединаца;
Kључна активност 2 – Сарадња за иновације и размене добрих пракси;
Kључна активност 3 – Подршка за реформу политика.

Пројекти KА1 у фокусу имају међународне размене запослених, студената и младих због обуке или држања наставе у некој другој установи, добијања стипендије, радне праксе, заједничких мастер програма, стицања нових вештина итд.

Наша школа учествује у кључној активности 1.

Назив нашег пројекта је Teaching for the nature, Teaching for the Future.

Наш Instagram налог посвећен овом пројекту је Teaching for the nature, Teaching for the Future

Facebook страница посвећена овом пројекту је Teaching for the nature, Teaching for the Future