Дан школе је и ове године обележен многим активностима:

• 4.11.2013. је био ДАН ЛУДИХ ФРИЗУРА где су наставници и ученици дошли у школу с необичним и смешним фризурама

• Тога дана је постављена ИЗЛОЖБА НАЈЛЕПШИХ ШЕШИРА у холу школе, које су ученици направили за Дечју недељу, а у горњем холу су учитељице 1. смене направиле са ученицима паное под називом "РЕКА РЕЧИ".

• 5.11.2013. је била ЗАМЕНА УЛОГА, где су ученици од 3. до 8. разреда заменили улоге са наставницима и учитељима, па су они држали наставу.

• 6.11.2013. је одржана ЛИКОВНА РАДИОНИЦА "ЈЕСЕН НАМ ДАРУЈЕ МНОШТВО БОЈА И ПЛОДОВА", где су ученици од 1. до 4. разреда стварали сопствене креације и скулптуре, појединачно или у групи, од природних материјала, а изложба истих је постављена у горњем холу школе.

• 7.11.2013. су ученици, чланови секције домаћинства у холу школе приказали презентацију и направили поставку старих фотографија, на тему "ОД ВУКА ДО ДАНАС".

• 8.11.2013. ДАН ШКОЛЕ- Актив 4. разреда са ученицима је био задужен за прављење позивница за госте, а такође је приредио богату трпезу националних пита и колача, која се налазила на улазу у школу и свечано уз добродошлицу ученика обучених у народне ношље, као и младог глумца, Коњевић Алексе, ученика 7-3 одељења,који је глумио Вука, дочекивали све госте. На улазу су чланови Ђачког парламента помогли при дељењу народних мудрости, написаних калиграфским словима, свим гостима.

• На улазу су награђеним ученицима на ликовном и литерарном конкурсу поводом Дана школе,који су били обележени посебним беџевима, додељене награде.